Arežina u finišu promašio penal za pobjedu: Tuzla City i Velež podijelili bodove na Tušnju

U prvom meču 21. kola Premijer lige, Tuzla City i Velež su na Tušnju odigrali utakmicu bez golova (0:0).

Prvo poluvrijeme je bilo prilično nezanimljivo i nesadržajno. U 24. minuti vidjeli smo prvi ozbiljniji pokušaj. Muharem Ćivić je šutirao snažno sa preko 25 metara, ali preko gola.

Deset minuta kasnije Velež je izveo dobar i dug napad, lopta je stigla do Ćosića koji je pokušao sa 15-ak metara, ali Fejzić se nije dao prevariti.

Ipak, najbolju šansu imali su Tuzlaci u 44. minuti. Beganović je fenomenalno proigrao Arežinu, ali Bobić je odlično odbranio njegov udarac sa deset metara.

U nastavku smo ipak gledali bolji fudbal. U 50. minuti zabilježi smo sjajan pokušaj Ćosića sa vrha kaznenog prostora, ali lopta je prohujala pored gola.

U 65. minuti Brandao je pao u kaznenom prostoru, ali sudija Kaljanac se nije oglasio. Na drugoj strani sjevnula je kontra, ali nakon istrčavanja Bobića uprazno i poslije udarca Ubiparipa, gotovo sa gol-linije intervenisao je jedan igrač Veleža.

Tri minute poslije Beganović je silovito šutirao sa 30 metara, ali Bobić je loptu izvadio ispod prečke. Rođeni su uzvratili preko Vehabovića u 75. minuti. Veznjak se lijepo namjestio na šut sa 16 metara, ali je izblokiran i lopta je otišla u korner nakon kojeg nije bilo opasnosti.

Igrala se 81. minuta kada je dosuđen penal za Tuzlake. Nakon dugog napada i neuspješne ofsajd zamke, golman Bobić je srušio Nukića, a Kaljanac je pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost je prezeo Filip Arežina – šutirao je snažno i visoko, ali pogodio je prečku i propala je najbolja šansa za Tuzla City.

Velež je prijetio iz kontre u 87. minuti, ali ponovo je šut Ćosića otišao preko gola.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, a s obzirom na razvoj događaja na terenu ovim rezultatom više mogu biti zadovoljni Mostarci, iako ni njima bod ne znači mnogo. Tuzla City je, pak, propustila veliku šansu da dođe do vrijednog trijumfa i pomaka na tabeli.

Tuzla City – Velež 0:0

Stadion: Tušanj. Gledalaca: 500. Sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo). Žuti kartoni: Ubiparip, Hasanoović (Tuzla City), Ćosić, Crnkić (Velež).

Tuzla City: Fejzić, Efendić, Kostić, Morris, Leković, Šarčević (od 64. Crnkić), Beganović, Sesar, Arežina (od 90. Stjepanović), Nukić, Ubiparip (od 77. Ramić).

Velež: Bobić, Manev, Zvonić, Ćivić, Ferreyra (od 76. Ćatić), Pršeš, Hasanović, Vehabović (od 83. Osmić), Ćosić, Brandao, Ovčina (od 59. Cvijanović).