Arena i SC tim kola: Revolveraški obračun Zeca i Hadžića, Bogdanović krotio napade prvaka

Arena Sport i redakcija portala SCsport.ba izabrali su idealni tim 25. kola m:tel Premijer lige BiH.

GOLMAN: Slaviša Bogdanović (Velež)

ODBRANA: Josip Ćorluka (Zrinjski), Dejan Uzelac (Borac), Hrvoje Barišić (Tuzla City), Đorđe Ćosić (Borac)

VEZNI RED: Nemanja Anđušić (Velež), Nikola Dujaković (Krupa), Amer Hiroš (Mladost)

NAPAD: Ermin Zec (Željezničar), Nedim Hadžić (Mladost), Dragan Juranović (Zrinjski)

Slaviša Bogdanović (Velež) jedan je od junaka pobjede Rođenih nad aktuelnim prvakom (1:0). Dok u prvom poluvremenu nije imao previše posla, nakon odmora je morao pošteno zagrijati rukavice. I bio na visini zadatka. Uspješno je krotio udarce fudbalera Sarajeva, a posebno je impresivna bila njegova intervencija nakon snažnog šuta Fanima koji je išao pod prečku Veležovog gola.

Josip Ćorluka (Zrinjski) ovog proljeća igra u reprezentativnoj formi. Ruku na srce, protiv Radnika (3:0) nije imao previše posla u defanzivi, ali to je itekako iskoristio kako bi bio produktivan u napadu. Asistirao je Juranoviću za prvi pogodak Plemića te nastavio ubačajima praviti pometnju u redovima Bijeljinaca do kraja susreta.

Dejan Uzelac (Borac) uglavnom je bio neprelazan za Olimpikove ofanzivce, bio je pravi stub odbrane banjalučke ekipe i učinio da se izostanak njegovog saigrača iz zadnje linije Marka Jovanovića ne osjeti u velikoj mjeri. Dobru partiju krunisao pogotkom za 2:0, svojim prvim ove sezone.

Hrvoje Barišić (Tuzla City) se ustalio u ovoj rubrici. Naravno, sasvim zasluženo. Pouzdani stoper skoro bez greške je odigrao komšijski debi protiv Slobode te spasio čist pogodak nakon akcije Mujagića kod rezultata 0:0.

Đorđe Ćosić (Borac) još je jedan defanzivac banjalučkog tima koji se upisao u strijelce proteklog vikenda. Njegovim golom Borac je poveo, a pouzdani lijevi bek bio je i jedan od najagilnijih u visokoj pobjedi izabranika Marka Maksimovića nad Olimpikom.

Nemanja Anđušić (Velež) protiv bivšeg kluba je odigrao odličan meč. Pogodak za Rođene desio se nakon njegovog udarca, istina – uz dosta sreće – jer se lopta odbila od Miličevića i prevarila golmana Kovačevića. No, minijatura prije tog detalja i dribling kojim je izbacio iz igre dva čuvara dovoljno dobro ilustruje kakav je majstor u pitanju.

Nikola Dujaković (Krupa) ponovo je bio prvo ime Krupe, ovog puta u iznenađujućem remiju na Pecari (2:2). Njegovim golom gosti su poveli i na neki način najavili iznenađenje, do kojeg su dijelom došli zahvaljujući velikoj energiji ovog 24-godišnjeg veziste koji zasad igra sezonu karijere.

Amer Hiroš (Mladosti) odigrao je tek jedno poluvrijeme na Grbavici. Ali, kako ga je odigrao… Prvo je lansirao sjajan pas u prostor za Nedima Hadžića, koji je poentirao za vodstvo Mladosti već u trećoj minuti, a zatim prelijepim pogotkom šest minuta kasnije udvostručio prednost gostiju. U prvih 45 minuta ljubitelje fudbala počastio sa još nekoliko lijepih poteza.

Ermin Zec (Željezničar), za razliku od odbrane Željezničara, svoj dio posla odradio je na najbolji način. Dva pogotka koja najbolje govore da u nogama ovog veterana ima još dinamita. Opasan kad god dođe do lopte u kaznenom prostoru, podsjetio na dane kada je harao Hrvatskom nogometnom ligom.

Nedim Hadžić (Mladost) je fatalan za Željezničar. U avgustu prošle godine zahvaljujući njegovom golu Mladost je osvojila sva tri boda na Grbavici. Ovog puta je postigao dva, ali to je sada bilo dovoljno za remi (4:4), djelomično zahvaljujući i raspoloženom Zecu na drugoj strani. No, sebi talentovani napadač svakako nema šta zamjeriti, naprotiv. Još je jednom demonstrirao svoj raskošni arsenal.

Dragan Juranović (Zrinjski) tek je ove godine postao član Plemića (potpisao u februaru), a već nakon šest utakmica ostavlja dojam igrača koji je nosilac igre mostarskog sastava. Načeo je mrežu Radnika u subotnjem meču za svoj treći pogodak u Premijer ligi BiH, generalno ponovo bio jedan od najzapaženijih u redovima Zrinjskog.

amer hirosdejan uzelacdjordje cosicdragan juranovicermin zechrvoje barisicjosip corlukanedim hadzicnemanja andjusicnikola dujakovicslavisa bogdanovic