Apotekari najbolja gostujuća ekipa Bundeslige: Leverkusen bez problema savladao RB Leipzig

Bayer Leverkusen je bez problema savladao RB Leipzig na gostovanju u 13. kolu njemačke Bundeslige, a Apotekari su slavili sa 1:3.

Nakon što je na startu poništen gol Mousse Diabyja, dobru šansu za domaće imao je Joško Gvardiol u 17. minuti. Florian Wirtz je u 21. minuti postigao pogodak za vodstvo gostiju od 0:1.

Diaby je zatresao mrežu i u 34. minuti, a ovaj put pogodak mu je priznat. Leipzig je prijetio preko Konrada Laimera na početku drugog dijela, a smanjili su na 1:2 preko Andrea Silve u 62. minuti.

Jeremie Frimpong je u 64. minuti pogodio za 1:3, što je na kraju bio konačan rezultat, a ovom pobjedom Leverkusen je došao do 15 bodova na gostovanjima i to ih čini najboljom gostujućom ekipom u ligi.