Anđušić u posljednjim sekundama prvog poluvremena doveo Velež u vodstvo protiv Borca

Završeno je prvo poluvrijeme prve utakmice 21. kola Premijer lige između Veleža i Borca, a domaći imaju prednost od 1:0.

Utakmicu su oba tima otvorila izuzetno oprezno, igralo se na sredini terena i sve do 17. minute nismo vidjeli ništa od ova dva tima.

Tada opasnim ubačajem pred gol Pavlovića prijeti Cvijanović, ali je na mjesto bio Vojnović, koji izbacuje loptu u korner. Nakon kornera i akcije Rođenih, lopta dolazi do Zvonića, on se namješta na udarac sa desetak metara, ali iz sjajne pozicije šutira pored gola.

Bila je to prva prava šansa na utakmici, a onda je opet uslijedio mirniji period utakmice i igra se preselila na sredinu terena.

Potom je dobro zaprijetio iz slobodnjaka Radović, ali njegov odličan udarac zaustavlja Pavlović.

Kada se činilo da nećemo vidjeti golove u prvom dijelu, Velež je odigrao lijepu akciju, Radovac je dodao do Anđušića, a on lijepim udarcem sa 14 metara u sudijskoj nadoknadi matira Pavlovića.

Tako je Velež s vodstvom od 1:0 otišao na odmor.

Borac je u prvih 45 minuta ponovo bio potpuno bezidejan, te nije ni pogledao na gol Veleža na kojem je apsolutno besposlen bio Kjosevski.