Anadolu Efes ubjedljiv protiv Real Madrida na gostovanju, Musa ponovo nije bio u rosteru

Odigrane su prve četiri današnje utakmice 32. kola košarkaške Eurolige, a u redovima Anadolu Efesa, koji je savladao Real Madrid, ni ovaj put nije bilo bosanskohercegovačkog košarkaša Džanana Muse.

Armani je ubjedljivo pobijedio Crvenu zvezdu na gostovanju (72:93). Italijanski tim imao je dvocifrenu prednost već u prvoj četvrtini, a do kraja susreta nije dozvolio Beograđanima da ih ugroze. Armani je predvodio Punter sa 23 poena, a pratili su ga LeDay i Shields sa po 14. Kod Zvezde najefikasniji bio je Loyd sa 22 poena, a tome je dodao tri asistencije i dva skoka.

I Anadolu Efes je bio ubjedljiv večeras protiv Real Madrida (83:108). Španski klub držao se u prvom dijelu utakmice, a onda su gosti izdominirali. Ni u ovom meču u rosteru nije bilo Muse, a kod Anadolu Efesa istakao se Sanli sa 17 poena i Larkin sa jednim manje, dok je kod Reala Thompkins ubacio 19 poena.

Žalgiris nije dozvolio iznenađenje protiv Albe iz Berlina (96:86). Njemački klub vodio je većim dijelom utakmice, ali u drugom dijelu treće četvrtine domaći su prešli u vodstvo i čuvali ga do kraja. Prvo ime utakmice bio je Lekavicius sa 21 poenom, pet asistencija i tri skoka, dok je kod gostiju Eriksson završio utakmicu sa 19 poena i skokom.

Ruski okršaj pripao je CSKA. Moskovljani su slavili na gostovanju kod Zenita (74:86), a gotovo tokom cijelog susreta su bili u vodstvu. Baron je bio najraspoloženiji na meču sa 24 poena te po skokom i asistencijom, a Will je dodao 13 poena i četiri skoka. U pobjedničkoj ekipi najefikasniji bio je Voigtmann sa 21 poenom, četiri skoka i tri asistencije.