Anadolu Efes savladao Cedevitu u Zagrebu, Gordić ubacio četiri poena

U prvoj četvrtini smjenjivalo se vodstvo, da bi u drugi period Anadolu Efes ušao s prednoću od četiri poena (13:17). U drugoj dionici Cedevita je jednom preokrenula rezultat, ali na odmor se otišlo s prednošću gostiju od tri poena (39:42).

U trećoj četvrtini prednost Anadolu Efesa rasla je i do osam poena, ali u posljednji period ušlo se s prednošću Cedevite od osam poena (65:57). U četvrtoj četvrtini hrvatski tim imao je i deset poena “viška”, ali su to prokockali i poraženi su sa 75:81

Nemanja Gordić ubacio je četiri poena, te je dodao skok i tri asistencije, dok naš drugi reprezentativac Džanan Musa nije upisao minutažu. Najefikasniji u redovima Cedevite bili su Pullen i Bilan sa po 18 poena.

Andolu Efes do pobjede vodio je Sarič sa 14 poena, dok su po deset dodali Granger i Diebler.