Anadolu Efes došao do 25. pobjede u domaćem prvenstvu, Džanan Musa nije bio u rosteru

Anadolu Efes pobijedio je Petkim Spor u utakmici 26. kola turskog košarkaškog prvenstva (87:80), a na ovom susretu nastup nije upisao bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa.

U prvoj četvrtini Anadolu Efes je imao čak 17 poena prednosti, ali do odlaska na odmor gosti su uspjeli preokrenuti i na poluvrijeme otići sa jednim poenom prednosti (44:45).

Rezultat je bio u egalu tokom treće dionice, a u drugom dijelu četvrte dionice domaći su došli do značajnije prednosti koju su uspjeli sačuvati do kraja.

Simon je vodio Anadolu Efes do pobjede sa 21 poenom, osam asistencija i šest skokova, a pratili su ga je Larkin sa 18 poena, šest asistencija i dva skoka te Pleiss koji je ubacio isti broj poena. Kod Petkim Spora Hummer je postigao 15 poena.

Musa nije uopšte bio u rosteru domaćih za ovaj meč, a ovo je bila 25. pobjeda Anadolu Efesa u domaćem prvenstvu u 26 odigranih susreta.