Amar Rahmanović asistent: Konyaspor slavio pobjedu nakon što je gubio 2:0 na poluvremenu!

Konyaspor je napravio istinski podvig u susretu 26. kola Superlige Turske i slavio u gostima kod Yeni Malatyaspora nakon velikog preokreta.

Domaćin je, naime, vodio s 2:0 nakon prvog poluvremena golovima dvostrukog strijelca Adema Buyuka.

No, u drugom poluvremenu, nakon ulaska Amara Rahmanovića, odnos snaga se promijenio na terenu. Upravo je bivši nogometaš Sarajeva upisao sjajnu asistenciju za Ismaela Diomandea, koji u 72. minuti pogađa za 2:1.

Potom je Sokol Cikalleshi izjednačio u 80. minuti, a četiri minute kasnije pogodio i za preokret – 2:3.

Rezultat se nakon toga nije mijenjao, Konyaspor je osvojio dragocjena tri boda. U ovom meču, pored Rahmanovića, igrao je još jedan bh. nogometaš, Deni Milošević, kojeg je u 74. minuti zamijenio Zymer Bytyqi.