Ajax ima za čim da žali: Minimalan trijumf Chelseaja u Amsterdamu, preokret Leipziga

Chelsea je slavio minimalnu, ali dragocjenu pobjedu na gostovanju u Amsterdamu protiv Ajaxa, u sklopu 3. kola Lige prvaka.

Iako je meč okončan s tek jednim pogotkom (0:1), ne može se reći da nije bilo uzbuđenja. Puno polemike će, sasvim sigurno, biti u vezi detalja iz 36. minute, kada je Quincy Promes utrčao na centaršut Ziyecha i ugurao loptu u mrežu engleskog tima.

No, nakon konsultacija sa VAR sobom, arbitar Hategan je poništio pogodak i to zbog, kako se doima, milimetarskog ofsajda.

Ajax je bio blizu vodstva i u 59. minuti, kada je Alvarez pogodio stativu, a njihove propuštene prilike zamalo je kaznio Michy Batshuayi u 73. minuti, kada je promašio čist zicer. No, svoju drugu veliku šansu Belgijanac je iskoristio četiri minute prije završetka kada je od prečku “zakucao” loptu iza linije Ajaxovog gola. Ispostavilo se, za konačnih 0:1.

Chelsea je sada lider grupe H sa šest bodova, Ajax je drugi sa četiri, ali svoj meč tek trebaju odigrati Valencia (tri boda) i Lille (bez bodova).

U drugoj večerašnjoj utakmici koja je startala u 18.55 sati, Leipzig je preokretom došao do trijumfa nad Zenitom od 2:1.

Rusi su vodili nakon prvog poluvremena golom Rakitskog iz 25. minute, da bi Laimer u 49. izjednačio na aasitenciju Marcela Sabitzera. Upravo je Sabitzer postigao gol za konačnih 2:1 u 59. minuti.