Poluvrijeme na Koševu: Ahmetović donio vodstvo Sarajevu, Tuzla City se propisno ispromašivao

Sarajevo je prvi put ove sezone došlo do pogotka u prvom poluvremenu, a nakon 45 minuta na Koševu ima prednost nad Tuzla Cityjem od 1:0.

Gledali smo slabu utakmicu u prvih pola sata. Igralo se uglavnom na sredini terena i gotovo bez ijedne prave prilike.

Prvi udarac u okvir gola na utakmici viđen je u 26. minuti. Tada je pred Nevresa Fejzića sam izbio Mersudin Ahmetović, ali kao pobjednik iz ovog duela izašao je golman Tuzla Cityja.

Nekoliko minuta poslije Vojo Ubiparip je pokušao makazicama da savlada Vladana Kovačevića, ali lopta je otišla pored gola.

U 34. minuti najbolja prilika za goste. Tada je nakon ubačaja iz kornera stativu pogodio Badara Badji, a već u sljedećem napadu je bordo tim stigao do vodstva. Rahmanović je tada proigrao Ahmetovića, koji zakucava loptu pod prečku gola gostiju za 1:0.

U finišu poluvremena velika ofanziva gostiju. U 41. minuti je veliku priliku imao Vojo Ubiparip, ali je šutirao po sredini gola, što je iskoristio Kovačević i odbranio taj udarac.

Ubrzo nakon toga još dvije ogromne šanse za Nalićev tim. Kojić je izbio sam pred Kovačevića, a onda šutirao pravo u njega, da bi nekoliko trenutaka poslije Badji promašio sa svega nekoliko metara…

Nevjerovatne prilike su propustili gosti. U nastavku će morati biti precizniji ako žele pozitivan rezultat.