ABA liga: Mega Basket deklasirala SC Derby, šest poena Kenana Kamenjaša

Mega Basket je prosto pomela parket sa podgoričkom ekipom SC Derby (bivši Studentski centar) u susretu prvog kola ABA lige.

Domaći sastav u hali Ranko Žeravica je ostvario ubjedljivi trijumf od 101:68. Gosti iz Crne Gore tek su u prvoj četvrtini bili ravnopravan rival, da bi u drugoj postigli svega šest poena (28:6)… Ostatak meča je predstavljao jednosmjernu ulicu.

Megu su do trijumfa predvodili Malcolm Cazalon (17 poena) i Boriša Simanić (16). Potencijalni reprezentativac BiH Karlo Matković postigao je četiri poena za pobjedničku ekipu.

Kod Podgoričana su najefikasniji bili Kyle Vinales i Justin Edwards (po 17 poena), dok je reprezentativac BiH Kenan Kamenjaš za 26 minuta u igri upisao šest poena, četiri skoka i dvije asistencije.