Zvijezda 09 nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca prošla u četvrtfinale Kupa BiH

Fudbaleri Zvijezde 09 posljednji su učesnici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su boljim izvođenjem jedanaesteraca savladali Leotar u Trebinju rezultatom 5:4. Rezultat nakon 90 minuta bio je 1:1.

Zvijezda je slovila za blagog favorita u ovom duelu, ali se to nije vidjelo na terenu pošto su ekipe djelovale ravnopravno. Već na startu Leotar je došao do vodstva golom Janjića, ali su se stvari promijenile u nastavku.

U 53. minuti igre Rakić je pogodio za goste i tako poravnao rezultat. U nastavku je bilo prilika na obje strane, ali nije bilo promjene rezultata. U jedanaestercima se boljom pokazala gostujuća ekipa (rezultat penala 3:4) iz etno-sela Stanišići, te se rezultatom 5:4 u konačnom zbiru plasirala dalje.

Leotar – Zvijezda 09 1:1 (3:4 nakon penala)

Leotar: Perišić, Ljubibratić, Vučić, Janjić, Ramić, Zečević, Medan, Begenišić, Ristić, Prelo, Todorović.

Zvijezda 09: Kolak, Babić, Bogičević, Mahmutović, Krajišnik, Rakić, Stanić, Huseinbašić, Filipović, Mazić, Bajić.