Zvezda se oprostila od Eurolige porazom u Moskvi, Fenerbahce izgubio u produžetku

Košarkaši Crvene zvezde porazom su završili učešće u Euroligi, pošto je u posljednjem kolu od njih bolji bio moskovski CSKA 92:81.

Srbijanski klub ovogodišnje učešće u elitnom takmičenju završavaju na 12. mjestu uz skor od 11 pobjeda i 19 poraza. S druge strane, CSKA je i prije ovog meča osigurao prvu poziciju, a ovom pobjedom ligaški dio je okončao sa 24-6.

Zvezda je odigrala odlično prvo poluvreme, što je nagovijestila početnom serijom 9-0. U drugoj dionici, Beograđani su imali i dvocifrenu prednost u nekoliko navrata, na poluvrijeme otišli sa plus 7, ali je u nastavku parketom dominirao CSKA.

Moskovljani su postepeno smanjivali zaostatak, da bi sredinom treće dionice otišli na plus šest. Gosti su uspjeli uzvratiti i povesti 63:61, ali je onda uslijedila znatno bolja igra Armejaca, odlazak na dvocifrenu prednost u posljednjih 10 minuta i pobjeda.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Fridzon sa 20 poena (3-3 za tri), Cory Higgins ga je pratio sa 18. U redovima Zvezde, Dobrić je bio najefikasniji sa 14 poena.

Veoma zanimljiv bio je i meč u Istanbulu, iako također lišen rezultatskog značaja. Fenerbahce je poražen nakon produžetka od Unicaje, 91:99. Gostujući tim do pobjede je predvodio Nemanja Nedović (31 poen), kod domaćih najefikasniji Kostas Sloukas (26).