Zvezda poravnala protiv Budućnosti u finalu, Gordić ponovo pružio sjajnu partiju

Crvena zvezda je u drugom finalnom susretu u hali ''Aleksandar Nikolić'' dočekala ekipu Budućnosti i slavila pobjedu od 69:59 i tako poravnala u finalnoj seriji.

Crvena zvezda je u drugom finalnom susretu u hali ”Aleksandar Nikolić” dočekala ekipu Budućnosti i slavila pobjedu od 69:59 i tako poravnala u finalnoj seriji.

Domaći su bolje otvorili susret, pa su nakon prve četvrtine imali prednost od 17:13.

U drugoj četvrtini Crnogorci su se konsolidovali, te poravnali rezultat i tako se na odmor otišlo sa 31:31.

Treća četvrtina je također bila u znaku ekipe iz Podgorice, pa su tako u deset posljednjih minuta ušli sa prednosti od 48:47.

Zvezda je u posljednjoj četvrtini ipak proigrala, pa je na kraju ostvarila pobjedu od 69:59.

Bh. reprezentativac u redovima Budućnosti Nemanja Gordić je na ovom susretu ubacio 22 poena uz dvije asistencije, jedan skok i jednu ukradenu loptu.

U redovima Zvezde najbolji je bio Alen Omić, sa 15 ubačenih poena, 10 skokova, jednom asistecijom i jednom ukradenom loptom.

Naredni susreti će se igrati u Morači, 13. i 14. aprila.