Nakon 25 godina, Crvena zvezda će prezimiti u Evropi. Beogradski klub je u posljednjem kolu grupne faze Evropske lige slavio protiv Kolna i tako osigurao plasman u narednu rundu.

Pobjednosni pogodak za Zvezdu djelo je Slavoljuba Srnića u 22. minuti, koji je tako omogućio Beograđanima veliki uspjeh i slavlje prepune Marakane.

Što se tiče ostalih mečeva u grupama G, H, I, J, K i L, velikih iznenađenja nije bilo.

Konyaspor je imao teoretsku šansu da se plasira dalje, ali je odigrao tek 1:1 u gostima kod Vitorije. Od 81. minute za turski tim je igrao Deni Milošević.

Vardar je upisao svoj prvi bod u grupnoj fazi, nakon 1:1 protiv Rosenborga.