Žuta podmornica plovi ka mirnijoj zoni: Važna pobjeda u borbi za opstanak

Završena je utakmica 33. kola španske La Lige između Villarreala i Leganesa, a važnu pobjedu su odnijeli domaćini rezultatom 2:1.

Strijelac prvog pogotka je bio Carlos Bacca u 64. minuti, da bi Ekambi golom u 80. minuti udvostručio prednost domaćih na 2:0.

Konačnih 2:1 i počasni gol za goste je postigao El Zhar sa bijele tačke u 86. minuti.

Žuta podmornica se tako pomjerila za četiri pozicije na tabeli i u odnosu na Valladolid koji se nalazi na 18. mjestu, imaju četiri boda viška.

Sa druge strane Leganes se nalazi u prilično sigurnoj zoni te ih ovaj poraz neće poremetiti u borbi za opstanak.