Zrinjski zamalo iznenadio: U zadnjim sekundama ispustili pobjedu protiv lidera ABA 2 lige

Zrinjski je u osmom kolu ABA 2 lige bio na rubu velikog iznenađenja. Mostarski klub poražen od Primorske na gostovanju rezultatom 67:64.

Zrinjski je u prvoj četvrtini imao i pet poena prednosti, a na kraju su imali +1. Mostarskom klubu pripao je i drugi period, tako da su na poluvrijeme otišli sa pet poena prednosti.

Rezultat je bio u egalu i u nastavku, a mostarski klub je u finišu imao prednost. Kod rezultata 64:64, 15 sekundi prije kraja Šutalo je izblokiran ispod koša, a Primorska je iz kontre postigla trojku i dobila meč sa 67:64. Vrijedi istaći da su gosti imali i dva slobodna bacanja, ali Miličević je oba promašio.

Primorsku su do pobjede vodili Zupan sa 13, poena te Ferrne i Čakarun sa po 12 poena. Kod Zrinjskog najefikasniji bio je Šutalo sa 15 poena, dok je Princ dodao 14, a Ramljak 11.