Zrinjski vrlo ubjedljiv protiv Studenta u mostarskom duelu

Košarkaši Zrinjskog razbili su gradskog rivala Student u 12. kolu Prvenstva Bosne i Hercegovine za košarkaše rezultatom 90:64.

Od prvog minuta mostarskog derbija na parketu je postojao samo jedan tim, a to je favorizovani Zrinjski. Gosti su odlično otvorili duel i već nakon prve četvrtine imali 17 poena prednosti, što je bilo nedostižno za Student.

U nastavku deficit domaćeg tima se samo povećavao, pa se tako Zrinjski zaustavio na 90 poena, čime je domaćin deklasiran.

Torrion Brummitt je predvodio goste sa 17 poena, šest skokova i dvije asistencije, dok su Miličević i Igrutinović dodali po 15.

U poraženom timu Dubelj i Mikulić su postigli po 15 poena.