Zrinjski se mučio, Stojkić donio važnu pobjedu Plemićima

Zrinjski je u utakmici četvrtog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Krupu na domaćem terenu (1:0), a jedini pogodak na utakmici postigao je Pero Stojkić.

Na početku utakmice dugo nije bilo prilika, da bi u 20. minuti pokušao Todorović. U nastavku Ljubenović je bio u prilici, no nije se najbolje snašao, da bi na drugoj stani šanse imali Todorović i Bilbija.

Do kraja prvog poluvremena više nije bilo uzbuđenja. U nastavku utakmice Plemići su bili konkretniji, no ponovo dugo nije bilo pravih prilika. Stojkić je u 60. minuti postigao pogodak za vodstvo mostarskog kluba od 1:0.

Jović je imao šansu u 70. minuti, no nije se dobro snašao. U nastavku ponovo je meč bio miran. Zrinjski nije imao problema da sačuva stečenu prednost. Do posljednjeg sudijskog zvižduka nije bilo promjene rezultata.

Zrinjski – Krupa 1:0 (Stojkić 60’)

Stadion. Pod Bijelim brijegom (Mostar). Gledalaca: 1500. Sudija: Elvis Mujić (Banovići). Žuti kartoni: Laštro, Katanec (Zrinjski)..

ZRINJSKI: Bandić, Galić, Laštro, Katanec, Stojkić, Ćavar, Pezer (od 62. minute Jamak), Filipović, Bilbija (od 78. minute Handžić), Todorović (od 87. minute Barišić) i Jović.

KRUPA: Fejzić, Maksimović, Makitan, Koljić (od 57. minute Fajić), Ljubenović, Milutinović, Palić (od 73. minute Marjanović), Vukotić, Savić, Aleksić i Barić (od 62. minute Milanović).