Zrinjski propustio priliku da se približi Sarajevu: Matić presudio Mostarcima u velikom derbiju

U okviru 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Široki Brijeg je savladao ekipu Zrinjskog rezultatom 1:0.

Odavno meč ove dvije ekipe nije imao toliki značaj kao sada, za oba tima važan je zbog borbe za Evropu, odnosno za šampionsku titulu u Premijer ligi.

U takvoj konstalaciji snaga ekipe su vrlo oprezno ušle u meč, tako da smo na prve pokušaje čekali sve do polovine prvog dijela. Prvu, kakvu-takvu, šansu imao je Miloš Filipović,  ali njegov šut brani Luka Bilobrk.

Nakon toga zaprijetio je i Rustemović, ali ponovo Bilobrk brani. Na odmor se otišlo bez golova.

U nastavku nešto bolja igra domaćih koji su konačno došli do šansi. Prvo je na odličnu povratnu loptu u 54. minuti zakasnio Dražen Bagarić, a bio je već u mat poziciji, da bismo najbolju šansu na utakmici vidjeli u 71. minuti.

Petrović je izašao sam pred Brkića, ali je šutirao direktno u golmana Zrinjskog kojem nije bilo teško da interveniše.

Bilobrk se istakao, na drugoj strani, intervencijom nakon jedne gužve u 74. minuti i kornera gostiju.

Do kraja je bilo sve manje uzbuđenja, iako su gostujući navijači gotovo pa ‘molili’ svoje igrače da osvoje sva tri boda. No, u posljednjim trenucima meča vidjeli smo gužvu domaćih pred golom Zrinjskog, a onda je Bernardo Matić pogodio glavom za veliki trijumf.

Ovim porazom Zrinjski je propustio šansu da dođe na samo jedan bod zaostatka za vodećim Sarajevom koje je, nešto ranije, poraženo u Tuzli.

Široki Brijeg – Zrinjski 1:0 (Matić 90’)

Stadion: Pecara. Gledalaca: 4.000. Sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo). Žuti kartoni: /

Široki Brijeg: Bilobrk, Kožul, Matić, Barišić, Franjić, Ćorluka, Kovačić, Begonja, Bagarić, Marković, Enin.

Zrinjski: Brkić, Gojković, Čurjurić, Barišić, Pezer (od 71’ Perišić), Rugašević, Jakovljević, Rustemović, Filipović, Mandić, Kadušić.