Zrinjski prije otvaranja šampanjca porazio Slobodu

Plemići su danas porazili kombinovani tim Slobode rezultatom 2:1, te tako postali prvi klub koji je kompletan proljetni dio sezone pregurao bez poraza.
Semafor Pod Bijelim brijegom pokrenut je već u sedmoj minuti, a pogodak za vodstvo domaćina postigao je Nemanja Bilbija.

Četiri minute kasnije sudija Grbić bio je primoran nakratko prekinuti meč zbog upotrebe pirotehnike od strane domaćih navijača. U 18. minuti nadomak pogotku je Anes Haurdić koji se nije snašao pred golom domaćina.
Potom je na drugoj strani pokušao Jasmin Mešanović, da bi u finišu prvog poluvremena pogodak za sigurnih 2:0 postigao Oliver Petrak.

Na prvu priliku u nastavku čekalo se 15 minuta, ona se ukazala Jasminu Mešanoviću koji ni ovog puta nije uspio savladati Azira Muinovića.
Kazna za promašaj uslijedila je u 78. minuti kada je utješni pogodak za goste postigao Mersudin Ahmetović iz jedanaesterca.

Zrinjski – Sloboda 2:1

Stadion Pod Bijelim brijegom u Mostaru. Gledalaca: . Sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Strijelci: 1:0 Bilbija (7.), 2:0 Petrak (40.), 2:1 Ahmetović – jedanaesterac (78.). Žuti kartoni: Stojkić (Zrinjski).

Zrinjski: Vasilj, Tomić, Čolić, Todorović (od 74. Filipović), Stojanović (od 66. Stojkić), Mešanović, Petrak, Laštro, Katanec, Zakarić, Bilbija. Trener: Vinko Marinović.

Sloboda: Muminović (od 66. Pirić), Salihović, Lakičević, Pršeš, Haurdić (od 34. Ćosić), Ivetić, Sarić (od 62. Musić), Govedarica, Ahmetović, Todorović, Veselinović. Trener: Husref Musemić.