(VIDEO) Zrinjski pao u završnici: Spartak s minimalnom prednošću čeka revanš

U prvom pretkolu Lige prvaka fudbaleri Zrinjskog poraženi su u Trnavi od domaćeg Spartaka rezultatom 1:0.

Utakmica se igrala pred praznim tribinama zbog kazne koju je Spartak dobio prošle sezone i prenio u ovu, a u prvom poluvremenu skoro da se nije dešavalo ništa vrijedno pomena. Igralo se između dva šesnaseterca, ali bez pravih šansi i mreže su mirovale nakon 45 minuta igre.

Drugo poluvrijeme počelo je šansom Grandela za domaće, ali Brkić je dobro intervenisao, da bi potom Zrinjski imao veliku šansu u 54. minuti kada je Filipović bio sam pred domaćim golom, ali njegov udarac blago iskosa zaustavio je Chudy.

Plemići su jako dobro stajali na terenu, ali u rasponu od samo osam minuta Čirjak je nesmotreno dobio dva žuta kartona i od 70. minute Spartak je imao igrača više.

Brojčanu prednost slovački prvak je vrlo brzo iskoristio, kada je u 79. minuti Jirka umakao odbrani Zrinjskog i lijepim lob udarcem prebacio je Brkića za 1:0. Chanturishvili je u samom finišu meča također zaradio dva brza žuta kartona i Spartak je meč završio sa deset igrača, ali vremena za Zrinjski da učini nešto više nije bilo i rezultat se do kraja nije promijenio, te će Mostarci za sedam dana Pod Bijelim brijegom juriti minimalan zaostatak.

Spartak Trnava-Zrinjski 1:0 (Jirka 79’)

Stadion: Antona Malatinského. Sudija: Denis Scherbakov (BLR). Žuti kartoni: Hladik (Spartak Trnava); Stojkić, Čirjak (Zrinjski). Crveni karton: Čirjak 70. minuta (Zrinjski).

Spartak Trnava: Chudy, Kadlec, Chanturishvili, Grendel (od 78. Jarović), Hladik, Čonka, Godal, Rada, Jirka, Greššak, Egho (od 86. Miesenbock).

Zrinjski: Brkić, Galić, Barišić, Čirjak, Aćimović (od 68. Jović), Stojkić, Todorović (od 73. Pezer), Jakovljević, Rustemović, Filipović (od 89. Bencun), Bilbija.