Zrinjski na krilima Ramljaka i Todorovića slavio u sjajnom hercegovačkom derbiju

U Mostaru je večeras odigran hercegovački derbi u 11. kolu Prvenstva BiH u košarci, a sastali su se Zrinjski i Široki Brijeg.

Vidjeli smo izuzetno efikasnu i sjajnu utakmicu, iz koje je kao pobjednik izašao domaćin – Zrinjski. Semafor je nakon 40 minuta igre pokazivao rezultat 95:87.

Bili su Plemići bolji protivnik u prvom poluvremenu, te su obje dionice riješili u svoju korist, a na odmor su otišli s prednošću od 46:37.

Široki se budi u nastavku, čak su imali i prednost uoči posljednje dionice, ali fantastični Marko Ramljak i Aleksandar Todorović su odveli Plemiće do trijumfa.

Ramljak je ubacio 30 poena uz 6 skokova i 5 asistencija, dok je Todorović dodao 27 poena i 11 skokova, ostvarivši tako double-double učinak.

Kod gostiju se ponovo istakao Goran Filipović, koji zasad igra odličnu sezonu, a večeras je ubacio 21 poen uz 10 asistencija.

Zrinjski se ovom pobjedom izjednačio na vrhu tabele s večerašnjim rivalom, te sada oba tima imaju omjer od 8 pobjeda i 2 poraza.

Na trećem mjestu je Mladost iz Mrkonjić Grada.