Zrinjski i Borac nakon izvođenja jedanaesteraca prošli u četvrtfinale Kupa BiH

Zrinjski je nakon boljeg izvođenja penala sa 4:3 protiv Krupe prošao u četvrtfinale Kupa BiH, nakon što je regularni dio meča završen 1:1.

Bekić i Jović su imali šanse za Zrinjski na početku susreta, a gosti su prijetili preko Milanovića u 25. minuti kada je dobro reagovao Soldo.

Plemići su i nakon toga dominirali, a solidne ppokušaje imali su Todorović i Stojkić, ali se na odmor otišlo bez golova.

Na otvaranju drugog dijela Mostarci su ipak poveli. Todorović je ubacio iz prekida sa desne strane, a Laštro je odlično skočio i glavom zatresao mrežu za 1:0.

U 67. minuti Zrinjski je ostao sa igračem manje nakon što je isključen golman Soldo, koji je van kaznenog prostora u brzoj kontri gostiju faulirao Lukića, a sudija Peljto mu je pokazao put u svlačionicu.

Nakon toga, na gol je morao Ivan Brkić, a nakon prekida, slobodan udarac sjajno je izveo Bojan Puzigaća i poravnao je na 1:1 u 71. minuti. Do kraja nije bilo promjene rezultata i pristupilo se izvođenju jedanaesterca. U drugoj seriji penal za goste promašio je Kenan Handžić, ali potom Ognjen Todorović nije iskoristio penal u četvrtoj seriji za Zrinjski. Udarac Puzigaće  je zatim odbranio Brkić, a potom je Gržan sigurno pogodio i odveo je Plemiće dalje.

Borac-Radnik 0:0 / 5:4

Penali su odlučivali i u meču Borac-Radnik, a nakon što je meč završen bez golova u regularnom dijelu, domaćini su sa 5:4 bili bolji poslije izvođenja jedanaesteraca.

Banjalučani su dominiral u prvom dijelu protiv favorizovanog sastava Radnika. Najbolje šanse propustili su Aničić i Danilović, ali mreže su mirovale.

I u nastavku ista slika na terenu. Redale su se prilike pred golom Bijeljinaca. Mojović, Aničić i Burazor su propustili velike prilike, tačnije golman Lučić je izvanredno zaustavio njihove pokušaje.

Sredinom drugog dijela i Radnik je pogodio stativu preko Đelmića, a zatim je i Hadžić imao dvije dobre šanse, ali je Savatović dobro branio i o pobjedniku su na kraju odlučili penali u kojima su precizniji bili Banjalučani.