Zrinjski drugi put savladao Igokeu i došao na korak do titule

Košarkaši Zrinjskog pobijedili su Igokeu rezultatom 71:65 i tako su poveli sa 2:1 u finalnoj seriji Prvenstva BiH za košarkaše.

Domaći tim je sjajno otvorio meč i već nakon deset minuta igre vodio je sa 24:8. Činilo se tada da su na dobrom putu da ostvare sigurnu pobjedu, s obzirom da su na poluvrijeme otišli vodstvom 40:25, ali Igosi se nisu predavali.

Odličnom trećom dionicom smanjili su na samo pet koševa zaostatka, a tri minute prije kraja rezultat je bio 57:55, pa je uslijedila jako zanimljiva završnica.

Ipak, u presudnim trenucima razigrao se Ramljak koji je koševima sa linije slobodnih bacanja prelomio meč i Zrinjski je na kraju slavio, te je tako stigao na korak do titule prvaka, s obzirom da se finalna serija igra na tri dobivene utakmice.

Smajlagić sa 14 i Ramljak sa 13 poena predvodili su Mostarce, dok je u redovima aktuelnog prvaka jedini raspoložen igrač bio Artis sa 26 poena.