Zmajevi gubili 14 razlike, pa se vratili, ali do pobjede nisu mogli

Naša reprezentacija je dobila prvu četvrtinu rezultatom 16:14, ali je Belgija dobila drugi period rezultatom 12:16, pa se na odmor otišlo sa prednosti Belgije od dva poena, 28:30.

U nastavku je Belgija igrala mnogo bolje i u 15. minuti utakmice imala 14 poena prednosti, bilo je 31:45. Ipak, naši su se uspjeli vratiti, te se u posljednjih deset minuta ušlo sa šest poena prednosti Belgije, bilo je 46:52.

Tu prednost je Belgija zadržala i u posljednjoj dionici i tako su stigli do pobjede na našom reprezentacijom do koje su je predvodili De Zeeuwa 22 poena i sedam skokova dok je Tabu dodao 12 uz sedam skokova i četiri asistencije, a još je dvocifren bio Vanwijn sa deset poena.

U našoj reprezentaciji najbolji je bio Nurkić sa 13 poena i sedam skokova koliko je ubacio i Musa koji je dodao i pet skokova, a Teletović je dodao 11.

BiH-Belgija 67:73 (16:14, 12:16, 18:22, 21:21)