Zmaj igrač utakmice: Višća upisao pogodak i asistenciju u ubjedljivom trijumfu Basaksehira

Ubjedljivu pobjedu ostvario je Basaksehir nad Antalyasporom (4:0) i tako se izjednačio po broju bodova sa liderom turskog prvenstva, Galatasarayom.

Na samom startu utakmice 5. kola Superlige, tačnije u osmoj minuti, bh. reprezentativac Edin Višća je načeo mrežu gostiju. Prethodno je nespretno šutirao Kahveci, a snalažljivi Višća skrenuo loptu u gol.

Potom su se u strijelce upisali Napoleoni  i Kahveci, da bi Emanuel Adebayor dvije minute prije kraja meča završio posao i to na asistenciju inspirisanog Višće, koji je proglašen igračem utakmice. Vrijedi navesti i da je Višći jedan pogodak poništen nakon intervencije VAR-a.

Drugi reprezentativac BiH u redovima Basaksehira, Riad Bajić, u igru je ušao u 85. minuti.

U drugom današnjem susretu, Erzurumspor Ibrahima Šehića (jedan od najbolje ocijenjenih danas u svom timu) izborio je bod na teškoj gostovanju kod Sivasspora (2:2).