Zeničani slavili i na Tušnju: Čelik i drugi put u mjesec dana bolji od Slobode

Fudbaleri Čelika ostvarili su vrlo važnu pobjedu na gostovanju protiv Slobode rezultatom 1:0.

Otvoren je treći dio sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, a fudbaleri Čelika su uspjeli savladati Slobodu i drugi put u samo mjesec dana.

Nakon trijumfa rezultatom 2:1 na Bilinom polju, danas su Zeničani bili bolji i na Tušnju, i to golom iz Harisa Dilavera već iz 17. minute nakon sjajne akcije i asistencije Ševke Okića.

Vodstvo gostiju razbudilo je Tuzlake koji su zaigrali mnogo bolje u nastavku poluvremena. Prvo je Beganović propustio veliku šansu, a onda je i udarac Smajića otišao preko gola.

Rezultatom 0:1 otišlo se na odmor, a onda u nastavku slična igra i inicijativa domaćih, ali bez konkretnog rezultata. Veliku priliku propustio je Antonio Vidović, kada je pogodio stativu na ubačaj Perice Ivetića.

Ostalo je 0:1, pa je tako Čelik upisao velika tri boda.

Sloboda – Čelik 0:1 (Dilaver 17’)

Stadion: Tušanj. Gledalaca: 2.500. Sudija: Admir Musić (Sarajevo). Žuti kartoni: /.

Sloboda: Vukliš, Salihović, Husejinović, Smajić, Ivetić, Livnačić, Beganović, Čivić, Hadžanović, Zukić, Ignjatović. Trener: Zlatan Nalić.

Čelik: Pavlović, Hodžić, Pascal Okoli, Vrhovac, Dilaver, Okić, Grahovac, Pecelj, Miletić, Jamak, Jurina. Trener: Cihat Arslan.