Željine nade bolje od Fenera: Pogodak i asistencija Zubanovića na Zubandan

U prvom kolu Turnira prijateljstva, koji se igra na Zlatiboru, fudbaleri Željezničara su slavili protiv Fenerbahčea rezultatom 4:3 u odličnoj i veoma otvorenoj utakmici.

Plavi su odlično počeli susret, pa u četvrtom minutu nakon prodora Šehića, Hasanović loptu posprema u mrežu ekipe iz Turske i dovodi Željezničar u vodstvo.

Ipak, samo tri minute kasnije, Fenerbahce dolazi do poravnanja, a strijelac pogotka bio je Aydemir.

Poslije ovog pogotka uslijedila je podjednaka igra obje ekipe, da bi u 28. minutu, Plavi krenuli u kontranapad, koji na maestralan način u pogodak pretvara Faris Zubanović, sin proslavljenog fudbalera Plavih, Hadisa, i to na popularni ‘Zubandan’, pa je tako doveo Željezničar u novo vodstvo.

Rezultatom 2:1 otišlo se na odmor, a onda je na otvaranju drugog dijela sarajevski tim došao do dva gola prednosti. Igrao se 38. minut kada je Eldar Šehić sam oduzeo loptu Berberu i postigao gol.

Berber se za veliku grešku iskupio u 50. minuti kada je sam postigao gol, a rezultat je Fener poravnao u 55. minuti kada je Tunc pogodio. Ipak, konačan rezultat i zasluženu pobjedu Željezničaru donio je Osmanović tri minute prije kraja susreta, na asistenciju Zubanovića.

Željezničar – Fenerbahce 4:3 (Hasanović 4’, Zubanović 28’, Šehić 38’, Osmanović 67’ / Aydemir 7’, Berber 50’, Tunc 55’)

Željezničar: Kršić, Lukovac, Zilić, Duharkić, Mušović, Osmanović, Mujić, Šehić, Nuhanović, Hasanović, Zubanović.