Željezničar u finišu preokrenuo i savladao Slobodu u kontrolnom meču u Međugorju

Fudbaleri Željezničara savladali su Slobodu u kontrolnom meču odigranom u Međugorju rezultatom 2:1, u utakmici koja se igrala u dva poluvremena po 60 minuta.

Početak meča protekao je u terenskoj incijativi Tuzlaka koji su u dva navrata opasno prijetili preko Barabana, a jedini kakav-takav pokušaj Željo je imao u 25. minuti kada je Osmanović sa 20 metara šutirao preko gole Slobode.

Zukić je zatim pokušao na druoj strani, ali nakon prvog dijela mreže su mirovale.

U nastavku meča treneri Amar Osim i Zlatan Nalić potpuno su promijenili startne postave, a težak i natopljen teren onemogućavao je da se igra razvije, a Sloboda je ponovo bila opasnija. Musić je dobro šutirao sa distance u 76. minuti, ali se Fejzić istakao, a isti igrač izblokiran je u posljednji čas u 88. minuti kada je bio u dobroj poziciji.

Ipak, pet minuta kasnije Sloboda je povela. Poslije kornera Musića lopta se odbila do Livančića koji je sjajno šutirao iz voleja sa 16 metara i doveo je Tuzlake u vodstvo.

Željezničar se probudio u finišu kada je sa dva brza gola stigao do prekreta. Prvo je u 105. minuti Veselinović poravnao lijepim golom nakon centaršuta Zeca, a već u 110. minuti Plavi su poveli sa 2:1 kada je nakon odbijene lopte Zec bio na pravom mjestu i iz blizine je pogodio.

Sloboda je do kraja ostale bez isključenog Topuzovića koji je dobio crveni karton, a Željo je propustio još jednu dobru priliku preko Veselinovića i do kraja je ostalo 2:1.

Željezničar-Sloboda 2:1 (Veselinović 105’, Zec 110’ / Livančić 93’)

Prvo poluvrijeme

Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Bogičević, Velić, Stanić, Osmanović, Šabanadžović, Žerić, Ramović, Zajmović, Krpić.

Sloboda: Vukliš, Beganović, Adžem, Ignjatović, Ivetić, Hadžanović, Alispahić, Pršeš, Baraban, Smajić, Zukić.

Drugo poluvrijeme

Željezničar: Fejzić, Al. Šehić, Osmanković, Rodin, Pavić, Vranješ, Hajdarević, Zec, Dacić, Veselinovic, Zubanović.

Sloboda: Čokorilo, Terzić, Topuzović, Salihović, Salkić, Ćivić, Hodžić A., Livančić, Musić, Todorović, Vidović.