Željezničar savladao Sarajevo: Plavi preko Sukovića u posljednjim sekundama stigli do pobjede

Danas je u Maloj Dvorani Skenderije u okviru Lige srednjih škola odigran revijalni susret Željezničara i Sarajeva, a Plavi su na kraju slavili pobjedu od 7:6.

Za ekipu Željezničara je nastupao bivši igrač Plavih Bulend Biščević, dok je ostatak ekipe sastavljen od nekadašnjih članova Omladinskog pogona Željezničara, dok su momčad Sarajeva sačinjavali samo bivši igrači Bordo kluba.

Željezničar je mnogo bolje otvorio susret, pa su nakon fantastične akcije Biščevića i Ligate poveli sa 1:0.Nakon perioda mirne igre, Plavi su ubacili u brzinu više, pa golovima Suković Kenana i Kerle dolaze do visokih 3:0.

Nakon ovog pogotka koncentracija u momčadi Željezničara je popustila, što igrači Sarajeva koriste, pa pogocima Škore i Dude dolaze do smanjena rezultata na 3:2.

Do kraja prvog poluvremena, Plavi su ipak uspjeli stići do pogotka. Odlična akcija Ligate i Džaferovića nije završila u golu, ali zato jeste u korneru, nakon kojeg na asistenciju Džaferovića, Krka trese mrežu Asmira Zuke, pa Željezničar sa vodstvom od 4:2 odlazi na odmor.

U drugo poluvrijeme bolje ulazi Bordo momčad, pa pogotkom Suljevića dolaze do 4:3, ali odmah u narednom napadu Plavi odgovaraju preko Biščevića i tako ponovo stižu na plus dva gola razlike.

U 35. minutu Ligata je nakon odlične akcije po drugi put matirao Zuku, te Željezničar doveo do prednosti od 6:3, ali nakon ovog pogotka uslijedila je triler završnica susreta.

Odbrana Plavih je popustila, što koristi Škoro pa sa dva pogotka dovodi Sarajevo na minus jedan u odnosu na Željezničar, da bi u 39. minutu Dudo svojim pogotkom Bordo ekipi donio poravnanje na 6:6.

Ipak, u posljednjim sekundama, Suković Kenan se odlično snašao u kaznenom prostoru Sarajeva i pogodio za pobjedu Željezničara od 7:6.

Vrijedi istaći da je Željezničaru ovom duelu nastupao u svrhu promocije novoosnovanog udruženja SD Jagomir, nastupao u njihovim dresovima.

ŽELJEZNIČAR – SARAJEVO 7:6 (Suković K. x2, Ligata x2, Biščević, Kerla, Krka / Škoro x3, Suljević, Dudo x2)

ŽELJEZNIČAR: Suković N., Suković K., Ligata, Biščević, Krka, Kerla, Kurto, Đuderija, Džaferović.

SARAJEVO: Zuko, Dudo, Suljević, Janjoš, Škoro, Ferhatović.