Željezničar i Široki Brijeg večeras igraju treći meč u samo šest dana: Ulaz za navijače besplatan!

Željezničar će u okviru revanš susreta četvrtine finala Kupa BiH ugostitit Široki Brijeg, a prvi susret je završen minimalnom pobjedom ekipe sa Grbavice.

Zanimljivo je da će ovo biti treći duel ove dvije ekipe u razmaku od samo šest dana.

Željezničar je u prvom susretu Kupa BiH, golom Šabanadžovića u 87. minutu stigli do pobjede na Pecari.

Ove dvije ekipe na istom terenu su se sastale i u 17. kolu BHT Premijer lige BiH, a Željezničar je i na tom susretu slavio pobjedu, ali ovaj put rezultatom 2:1.

Golove za Željezničar postigli su Saša Kajkut i Denis Žerić, dok je za Široki Brijeg pogodio Luka Menalo.

Adžem je ovu utakmicu najavio na sljedeći način:

”Očekuje nas treći meč sa istim protivnikom. To može biti nezgodno, ali raduje me što su igrači svjesni težine utakmice i onoga što nas čeka. Veliki problem će biti teren, trebat će nama mnogo snage i koncentracije, ali se nadam prolasku u polufinale Kupa, čime bi ovu polusezonu završili na odličan način.”

Njegov kolega sa druge strane, Goran Sablić, ima sljedeća očekivanja od meča:

”Evidentno je da smo u rezultatskoj krizi, a nikako u krizi igre. Na sve tri zadnje utakmice napravili smo dovoljno prilika za pobjedu. Na žalost, izostala je realizacija, u nedjelju smo primili dva pogotka iz velikih pogrešaka. Moramo dobro analizirati utakmicu, vidjeti zašto je to tako i pokušati u srijedu na Grbavici sve preokrenuti. Nismo letjeli ni kad smo bili na prvom mjestu, ne trebamo ni sada poviti glave. Odigrali smo dobro, idemo na Grbavici pokušati odigrati još bolje”

Utakmica ova dva velika rivala počinje u 18 sati na Stadionu Grbavica. Ulaz na južnu, istočnu i sjevernu tribinu je besplatan!