Željezničar dobrom igrom i pobjedom do polufinala, Radnik se oprostio od odbrane titule

U revanš utakmici četvrtine finala Kupa Bosne i Hercegovine Željezničar je savladao Radnik rezultatom 2:0, te je tako prošao u polufinale ovog takmičenja, nakon što je u Bijeljini utakmica završena rezultatom 2:2.

Željezničar je imao prvu priliku preko Muse Muhammeda, da bi Plavi zaprijetili i u petoj minuti kada je sa 20-ak metara šutirao Darko Marković, a Mladen Lučić dobranio. Veliku šansu domaći su imali u 12. minuti kada je Muhammed uposlio Zajku Zebu, a kapiten Plavih je šutirao pored gola. Zeba je sve lijepo uradio u 26. minuti, no njegov udarac je ponovo otišao pored gola tima iz Bijeljine.

Miroslav Stevanović je pokušao sa ruba šesnaesterca nakon pola sata igre, a Lučić nije imao problema. Radnik je bio blizu gola u 36. minuti kada je Domagoj Franić šutirao iz slobodnjaka, a lopta je otišla malo pored gola. Nedugo nakon toga Plavi su imali najbolju šansu. Zeba se našao pred Lučićem i potkopao loptu, no to nije najbolje uradio, tako da je ostalo 0:0.

Opasan udarac Miroslava Stevanovića u 41. minuti je izblokiran, te je Željezničar tako izborio korner, nakon kojeg je šutirao Bogičević, a Lučić odbranio. Domaći su do odlaska na odmor još jednom zaprijetili Radniku. Stanić je šutirao iskosa sa lijeve strane, a lopta je otišla malo pored gola, te se na odmor otišlo mirnih mreža.

Na početku drugog dijela utakmice prilike su imali Blagojević i Nikolić, ispred kojeg je dobro reagovao golman Lučić. Zeba je u 61. minuti dobro šutirao iz vojela, no njegov udarac je izblokirao Mladen Zeljković. Željezničar je u 72. minuti došao u prednost. Nakon centaršuta Stanića, Blagojević je vratio loptu za Nikolića, koji je glavom zatresao mrežu tima iz Bijeljine.

Radnik je zaprijetio preko Franića još jednom u 74. minuti. Stoper Radnika ponovo je šutirao iz slobodnjaka, a lopta je otišla malo pored gola. Nedugo zatim, Zekljović je sjajno intervenisao i zaustavio udarac Bekrića. Upravo je Bekrić u 82. minuti postigao pogodak za 2:0, a prethodno je ušao u igru umjesto Zebe. Do kraja nije bilo većih uzbuđenja i završeno je 2:0.

Željezničar – Radnik 2:0 (Blagojević 72’, Bekrić 82’)

Stadion: Grbavica. Gledalaca: 4000. Sudija: Jakupović Edin (Bihać). Žuti kartoni: M. Stevanović, Radinović, Stanić (Željezničar), Arnautović (Radnik).

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, S.Stevanović (od 84. minute Boccaccini), Marković (od 31. minute Radinović), Blagojević, Bogičević, Stanić, Kerla, Zeba (od 70. minute Bekrić), Musa, Nikolić i M.Stevanović.

RADNIK: Lučić, Franić, Bajić, Arnautović (od 68. minute Vasić), Stojanović, Beširević, Zeljković, Krsmanović (od 69. minute Peco), Obradović, Đurić i Okić.