Završnica u režiji Gordića: Budućnost pobijedila Cedevitu u derbiju ABA lige

Košarkaši Budućnosti slavili su u neizvjesnom meču protiv Cedevite u okviru osmog kola regionalne ABA lige rezultatom 66:60.

Nije to bio meč koji je obilovao poenima, ali drama nije izostala. Ključne poene u finišu postigao je bosanskohercegovački reprezentativac Nemanja Gordić koji je riješio utakmicu trojkom uz dodatno slobodno bacanje.

U prvoj dionici domaćin je bio bolji, ali se Cedevita vraća i preuzima vodstvo na poluvremenu. Ipak, drugo poluvrijeme pripalo je crnogorskom timu koji je slavio na krilima, prije svega, Nemanje Gordića.

Gordić je meč završio sa 13 poena, a u poraženom timu nastupe su upisali i Džanan Musa i Andrija Stipanović. Musa je meč završio sa dva poena, dok je Stipanović postigao osam.