Završene utakmice četvrtine finala Business lige, poznati polufinalni parovi

U Sportskoj dvorani Amel Bečković večeras su odigrane četvrtinalne utakmice Sport Centar Business lige, nakon čaga su poznati parovi polufinala gdje će se sastati BH Pošta i Amadeus/Oslobođenje, te Lutrija BiH/MUP KS i BH Telecom.

BH Pošta – Tržnice Sarajevo/Ejot 5:1 (Muris Krka, Aldin Janjoš, Ermin Salčin, Mirza Ajanović x2 / Haris Otajagić)

Iz gotovo prvog napada, tačnije u 20. sekundi ekipa Tržnice Sarajevo/Ejot stiže u prednost, a miran u završnici bio je Otajagić. Ipak, nakon velike greške u odbrani protivnika, BH Pošta dolazi do poravnanja. Odbijenac nakon pogođene stative Džafe u gol je pretvorio Krka. U petoj minuti nakon prelijepe akcije Janjoš postiže gol glavom i tako svojoj ekipi donosi prednost od 2:1, a već u sljedećem napadu BH Pošta propušta postići i treći gol kada je udarce Krke i Tahirovića odbranio Šahbazović, koji je u 11. minuti odbranio i penal Džafi te svoju ekipu ostavio u egalu. U 16. minuti Salčin se odlično probio kroz odbranu Tržnica Sarajevo/EJOT i loptu snažno poslao u mrežu za 3:1. Do poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Tržnice Sarajevo/EJOT su puno bolje otvorile drugo poluvrijeme, ali iz tri-četiri dobre situacije nisu uspjeli smanjit rezultat. Skoro deset minuta nije viđena prava prilika, da bi Mirza Ajanović postigao gol za 4:1 čime je skoro pa osigurao prolaz u polufinale za svoju ekipu, a u 34. minuti postigao je gol za 5:1. U narednim minutama viđeno je pdruno prilika s obje strane, ali golovoa nije bilo sve do kraja meča te je BH Pošta tako postala prvi polufinalista Business lige.

BH Pošta: Elvis Rizvan, Kemal Tahirović, Sead Bučan, Mirza Ajanović, Muris Krka, Mirza Džafo, Ermin Salčin, Mesud Pašić, Aldin Janjoš, Anel Škoro.

Tržnice Sarajevo/Ejot: Sejad Đozo, Haris Hasanbegović, Admin Holjan, Damir Milušić, Sead Fetahović, Muhamed Efendić, Haris Otajagić, Ismir Terović, Admir Džuho, Damir Junuzović, Haris Hadžić, Adis Klačar, Muris Trakić, Adis Dedić, Mevludin Saračević, Suad Šahbazović.

Lutrija BiH/MUP KS – FDS 3:1 (Sanid Mandal, Admir Musić x2 / Ahmed Aljukić)

Nominalni domaćin u ovom meču, ekipa Lutrije BiH/MUP KS stigla je u prednost u trećoj minuti kada Mandal nakon dalekometnog šuta loptu šalje u mrežu za 1:0. Nakon toga uslijedio je mirniji period meča bez previše prilika koji je trajao sve do devete minuta kada Smječanin nije uspio realizovati odličnu priliku za FDS, a u 11. minuti Aljukić je gotovo sa samog centra šutirao, međutim golman je krajnjim naporom odbranio njegov udarac. U 16. minuti Musić je iskoristio grešku u odbrani FDS-a i uduplao vodstvo svoje ekipe. Do poluvremena nije bilo prilika te je rezultat ostao 2:0.

Već na početku drugog poluvremena pitanje drugog polufinaliste bilo je jasno. Musić je postigao svoj drugi, a za ekipu Lutrije BiH/MUP KS treći pogodak. U narednim minutama igralo se više između dva peterca bez previše pravih i stopostotnih prilika. Nakon toga, Kahriman je iz dva udarca u nizu pogađao okvir gola i nije imao sreće da smanji rezultat na 3:1, a stativama na drugoj strani odgovorio je i Musić pa je rezultat 3:0 bio sve do 39. minute kada Aljukić smanjuje rezultat na 3:1, a to bio i konačan rezultat meča.

Lutrija BiH/MUP KS: Ilhan Tucović, Nedim Hamzić, Edin Hajdarević, Semir Zilić, Amar Behlulović, Mustafa Tabaković, Sead Ajanović, Admir Musić, Avdibegović Damir, Haris Mešanović, Mirza Selimović, Alen Kremo, Sanid Mandal, Edin Velagić, Edin Mujan, Anes Mešetović.

FDS: Emrah Kahriman, Emir Smječanin, Belmin Piragić, Samir Hadžić, Armin Kahriman, Sanid Hasanspahić, Ahmed Aljukić, Haris Kozić, Admir Rovčanin, Mirzet Sibalo.

BH Telecom – FAN Ferhatović/Regulator 6:3 (Almir Čardaklija, Eldar Junuzović x3, Edin Suljević, Smajo Mahmutović / Nidal Ferhatović x2, Ensar Ćosović)

Već u prvoj minuti Suljević je šutirao s desne strane, ali je njegov udarac otišao pored gola gola. U četvrtoj minuti Čardaklija se izborio za prostor i udarcem s distance doveo BH Telecom u prednost od 1:0. U osmoj minuti FAN Ferhatović/Regulator preko Nidala Ferhatovića dolazi do poravnanja, a u narednim minutama Suljević i Cerić na drugoj strani propustili su velike prilike da svoje ekipe dovedu u prednost. Igrala se 11. minuta kada Eldar Junuzović koristi sjajnu asistenciju saigrača i BH Telecom opet dovodi u prednost, a do poluvremena i pored velikog broja prilika nije bilo promjene rezultata.

Početak drugog poluvremena protekao je u puno boljoj igri BH Telecoma, ali ipak nisu uspjeli povećati svoju prednost, bar u uvodnim minutama, što je Nidal Ferhatović odmah kaznio na drugoj strani i poravnao rezultat na 2:2, da bi Ensar Ćosović u 27. minuti pogodio za vodstvo ekipe FAN Ferhatović/Regulator. BH Telecom je nakon toga krenuo svim silama prema golu protivnika, dok je FAN Ferhatović/Regulator svoju priliku čekao iz kontri. Ipak, Junuzović je u 34. minuti postigao gol za 3:3. U 37. minuti Cerić je pogodio stativu u situaciji jedan na jedan, a kazna je uslijedila odmah u sljedećem napadu kada Suljević postiže gol za prednost BH Telecoma, a pitanje pobjednika riješio je Junuzović golom u 39. minuti kada je pogodio za 5:3. Konačnih 3:6 postavio je Smajo Mahmutović.
BH Telecom: Mirsad Žunić, Adis Rapić, Adem Tipura, Eldar Junuzović, Almir Čardaklija, Jasmin Brdarić, Smajo Mahmutović, Mahir Karić, Emir Torlak, Smajo Mahmutović i Edin Suljević.

FAN Ferhatović/Regulator: Nedžad Smajević, Emir Memčić, Amar Ferhatović, Ensar Ćosović, Amar Džozo, Nidal Ferhatovć, Aldin Hadžalić, Adnan Muharemović, Elmedin Korjenić, Mirza Wohlk, Ivor Doder, Tarik Cerić.

Amadeus Oslobođenje – City Park 4:3 (Mišo Miković, Minel Sinković, Dino Prljača, Jasmin Ligata / Amel Mulić, Bahrudin Voloder, Eldin Podbičanin)

Sam početak posljednje četvrtfinalne utakmice nije obilovao velikim brojem prilika. Obje ekipe igrale su strpljivo i oprezno, a u sedmoj minuti Neradin je fantastično odbranio udarac Meleza i spriječio vodstvo Amadeus/Oslobođenja. Igralo se veoma tvrdo, a onda je u 15. minuti Miković pogodio za vodstvo Amadeus/Oslobođenja. Nakon toga, Sinković je postigao najljepši pogodak u ovoj sezoni Business lige, kada je u stilu Zlatana Ibrahimovića petom iza svoje glave pogodio u same rašlje za 2:0, a u sljedećem napadu Prljača rezultat povećava na 3:0.

City Park je od početka drugog poluvremena krenuo ofanzivno prema golu Amadeus/Oslobođenja što im se isplatilo u 24. minuti kada Mulić smanjuje rezultat na 3:1. Nakon toga uslijedio je nešto mirnije igre gdje je Amadeus/Oslobođenje svoju priliku čekao iz kontranapada. City Park je smanjio na 3:2 tri i pol minute prije kraja kada je Bahro Voloder fantastično odigrao na pivotu i sam sebi izborio poziciju za udarac koji je pretvorio u gol. U 39. minuti Voloder je promašio penal ili bolje rečeno Papić mu je odbranio ovaj udarac, što je na drugoj strani odmah kaznio Ligata i pogodio za 4:2. Odmah u sljedećem napadu Podbičanin je iz kaznenog udarca s deset metara smanjio na 3:4 što je bio konačan rezultat ovog meča.

Amadeus/Oslobođenje: Amar Dizdarević, Enin Bajramović, Mišo Miković, Dino Prljača, Jasmin Ražanica, Minel Sinković, Armin Melez, Jasmin Ligata i Nijaz Avdibegović.

City Park: Aldin Neradin, Podbičanin Eldin, Dacić Samir, Karić Amir, Hodžić Redžo, Mulić Amel, Mulić Fikret, Ljuca Ismir, Mulić Kemal, Čavčić Faris, Klarić Admir, Eldin Hasanović, Faris Čavčić.