Zalgiris slavio na krilima Daviesa: Četvrta četvrtina ponovo kobna za Gordića i društvo

Još jedna utakmica 23. kola Eurolige odigrana je večeras, a u Kaunasu je kod Zalgirisa gostovala Budućnost.

Dobro se držao aktuelni prvak ABA lige sve do posljednje dionice, čak je uoči nje imao i prednost od dva poena, ali nisu izdržali… Ta četvrta četvrtina se još jednom ove sezone pokazala kao kobna za tim Jasmina Repeše.

Zalgiris je u njoj zaigrao dobru udbranu i riješio je u svoju korist rezultatom 24:14, za konačnih 84:76.

Solidnu partiju u dresu Budućnosti pružio je Nemanja Gordić, koji je ubacio sedam poena, dok je kod domaćih odlično odigrao Brandon Davies sa 21 ubačenim poenom, 8 skokova, 5 asistencija i 2 ukradene lopte…

Kod Budućnosti je najefikasniji bio Norris Cole sa 26 poena.