Žalgiris poveo sa 2:1 u seriji: Davies vodio litvanski klub do pobjede protiv Olympiakosa

Žalgiris je slavio u trećoj utakmici četvrtine finala Eurolige protiv Olympiakosa sa 80:60 i tako poveo sa 2:1 u seriji.

Olympiakos je vodio skoro tokom cijele prve četvrtine, ali je u finišu Žalgiris došao do prednosti, koju je do poluvremena povećao na 11 poena (47:36).

U trećoj dionici domaći su povećali vodstvo na 17 poena, a u četvrtom periodu Žalgiris nije dozvoljavao grčkom klubu da se približi i na kraju su slavili sa 80:60.

Davies je vodio Litvance do pobjede sa 18 poena, uz tri skoka i asistenciju. Jankunas je dodao 13 poena, a Pangos 12. Na drugoj strani Spanoulis je ubacio 14 poena, a Roberts 11.