Zadržali maksimalan učinak: Nova pobjeda Gaziantepa Nenada Markovića

Košarkaši Gaziantepa, koje s klupe predvodi legendarni bosanskohercegovački košarkaš Nenad Marković, upisali su novu pobjedu u turskoj Superligi, ovaj put protiv Banvita rezultatom 73:69 .

U prvom kolu Superlige Gaziantep je napravio senzaciju i upisao gostujuću pobjedu protiv euroligaškog sastava Darušafake rezultatom 63:62, a sada su izabranici Nene Markovića ostvarili novi trijumf za sjajan početak sezone.

Gaziantep je odlično otvorio duel, tokom cijelog prvog poluvremena imao dvocifrenu prednost, a onda je ona u trećoj četvrtini iznosila i po 17 poena razlike u pojedinim trenucima.

No, četvrta dionica pripada Banvitu koji je stigao na svega dva posjeda od preokreta, ali su domaćini uspjeli sačuvati trijumf.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Sarunas Vasilauskas sa 18 poena, dok je jedan manje dodao Shaquelle O'Mckissic, dok je kod gostiju 15 ubacio Jordan Morgan.