Warriorsima pripao derbi Zapada, Isaiah Thomas efikasan u debiju za Lakerse

U derbiju večeri u NBA, ujedno i čitave Zapadne konferencije, aktuelni šampioni Golden State Warriorsi kod kuće su savladali San Antonio Spurse 122:105.

Gosti iz San Antonija bez Kawhija Leonarda, odlično su počeli meč u Oaklandu i prvu četvrtinu riješili sa 10 razlike, 37:27. No, tada su Warriorsi uzeli stvar u svoje ruke i zaigrali angažovanije u odbrani. U naredne dvije četvrtine primili su zbirno 38 poena, dok su u svakoj narednoj bilježili barem 31. Na kraju su i došli do ubjedljivog trijumfa, uz fenomenalnu partiju Draymonda Greena sa 35 poena, 11 asistencija i osam skokova.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Klay Thompson sa 25 pogodaka, uz samo četiri promašaja iz igre iz 14 pokušaja (šut za tri 5-6). Na drugoj strani Kyle Anderson i Lamarcus Aldridge postigli su po 20 poena. Warriorsi su prvi na Zapadu sa omjerom 43-13, dok su Spursi treći sa 35-22.

Navijači iz Los Anđelesa željno su čekali da vide kako će Isaiah Thomas odigrati prvu utakmicu u dresu Lakersa. Prilika za tako nešto pružila se u Dalasu, a bivši igrač Clevelanda, Bostona i Sacramenta bio je odličan. Postigao je 22 poena uz šut iz igre 7-12, imao je i šest asistencija, doduše i toliko izgubljenih lopti. Ali to nije bilo dovoljno za pobjedu, pošto su Mavsi slavili, 130:123.

Domaćina je do trijumfa vodio sjajni Dirk Nowitzki sa 22 poena, dok su pored Thomasa kod Lakersa zapažene role imali Julius Randle sa 26 poena, osam skokova i sedam asistencija i Brandon Ingram sa 22 pogotka.

Rezultati NBA lige: Brooklyn – New Orleans 128:138 (produžetak), Orlando – Milwaukee 104:111, Philadelphia – Clippers 112:98, Chicago – Washington 90:101, Dallas – LA Lakers 130:123, Golden State – San Antonio 122:105, Phoenix – Denver 113:123.