Warriorsi razbili Rocketse sa više od 40 poena razlike i postavili novi rekord

Košarkaši Golden State Warriorsi savladali su Houston Rocketse rezultatom 126:85 u trećem meču finalne serije Zapadne konferencije NBA lige te tako poveli sa 2-1.

Na terenu “Oracle arene” u Ouklandu je u noći između nedjelje i ponedjeljka, tokom većeg dijela meča, postojala je samo jedna ekipa.

Rocketsi su nešto bolje otvorili utakmicu, kada su vodili sa 8:4, ali je brzom serijom Golden Statea od 9-0 rezultat preokrenut. Nekoliko minuta do kraja četvrtine se vodila izjednačena borba, ali je u završnici tim Warriorsa uspio da se odlijepi serijom od 11-0 na 31:22, što je bio početak kraja Houstona na ovom meču.

Potpuni kolaps je uslijedio u trećoj četvrtini kada se razigrao Steph Curry, a do kraja susreta Warriorsi ne samo da nisu htjeli “smanjiti gas”, već su grogiranog protivnika dotukli.

Na kraju je Curry bio i najefikasniji sa 35 poena, uz šest skokova, dok su ga pratili Kevin Durant sa 25 poena i po šest uhvaćenih lopti i asistencija, Klay Thompson sa 13, Quin Cook sa 11, kao i Andre Igoudala i Draymond Green sa po 10 poena. Sjajni Green je imao i 17 skokova i šest asistencija.

Houston je poražavajuću partiju završio sa čak 19 izgubljenih lopti, dok je najviše poena u timu iz Teksasa ubacio James Harden – 20. “Brada” je imao i devet asistencija i pet skokova, dok su Clint Capela i Chris Paul postigli po 13 poena. Eric Gordon je meč završio sa 11 poena.

Ovim trijumfom Warriorsi su postavili i novi rekord NBA lige od 16 uzastopnih pobeda kod kuće u play-offu, nadmašivši Bullse, koji su imali pobjedu manje od aprila 1990. do maja 1991. godine.

Naredni, četvrti meč između Golden Statea i Houstona se igra u noći između utorka i srijede.

NBA play-off, finale Zapada: Golden State – Houston 126:85 (2-1).