Warriorsi pokazali Nuggetsima ko je gazda na Zapadu, Durant zaradio novo isključenje

Golden State Warriorsi su savladali Denver Nuggetse u direktnom duelu za prvo mjesto Zapadne konferencije.

Rezultat je glasio 116:102 , a ovo je treći trijumf Golden Statea ove sezone protiv Denvera. Aktuelnim šampionima treba još jedna pobjeda da osiguraju prvo mjesto na Zapadu pred play-off.

Denver se u ovoj utakmici držao samo do početka druge četvrtine kada je bilo 30:29 za Warriorse, da bi potom Golden State olako serijom 11-2 došao do dvocifrene prednosti.

Do poluvremena je bilo već i 16 razlike za aktuelne prvake, koji ni u trećoj četvrtini nisu puštali nogu sa gasa.

Pri velikom vodstvu Golden Statea Kevin Durant je prigovarao sudijama, a kako su protesti bili sve oštriji KD je zaradio i drugu tehničku grešku te je izbačen sa utakmice. To je ujedno i njegova 16. tehnička greška ove sezone. Sasvim izvjesno, neće igrati naredni meč za Warriorse, protiv Lakersa.

Golden State je u posljednjoj dionici vodio i sa 30 poena razlike (105:75) te je utisak da je konačan rezultat mogao biti i ubjedljiviji. Denver je počeo topiti razliku, ali Nuggetsi nisu imali dovoljno vremena da se vrate u meč.

DeMarcus Cousins je imao odličnu partiju, ubacio je 28 poena, imao je i 12 skokova, dok je Kevin Durant za 21 minut ubacio 21 poen. Kod Denvera je Jamal Murray imao 17 poena. Nikola Jokić bi sigurno ovaj meč htio što prije zaboraviti, imao je samo deset poena za 28 minuta uz šut iz igre 4-10.