Wade ušao u historiju i vodio Heat do trijumfa u gostima, Warriorsi poveli s 2-0

Deklasirati protivnika u play-off utakmici NBA lige i nije neka velika psihološka prednost, a čak se može pretvoriti i u svoju suprotnost ako dođe do opuštanja. To su mogli sada naučiti košarkaši Philadelphije.

Sixersi su rasturili Heat sa više od 20 poena razlike u prvom susretu doigravanja, da bi u drugom, odigranom sinoć, pretrpili poraz od 103:113 u svom Wells Fargo Centeru.

Nakon što su gosti poveli sa 33:14 u drugoj četvrtini, više se nisu osvrtali, odnosno gubili prednost do kraja utakmice.

Fenomenalan je bio veteran Dwyane Wade koji je s 28 poena pretekao Larryja Birda i ušao u najboljih 10 play-off strijelaca svih vremena. Dobru podršku je imao u Goranu Dragiću (20), dok su kod poraženih Sixersa najefikasniji bili Simmons (24) i Šarić (23).

Warriorsi su i u drugom meču play-off serije savladali Spurse, 116:101. Gosti su pružili nešto veći otpor nego u prvom susretu, čak vodili na poluvremenu (53:47), ali Golden State je jednostavno nakon odmora dodao gas i došao do sigurnog trijumfa.

Kevin Durant je ubacio 32 poena, Klay Thompson 31, kod San Antonija najbolji LaMarcus Aldridge (34 poena, 12 skokova).

Rezultati NBA play-offa: Philadelphia – Miami 103:113 (1-1), Golden State – San Antonio 116:101 (2-0).