Sport Centar

Vranješov AEK priredio novo razočarenje navijačima Milana, Rijeka slavila uz gol Kvržića

Veliko iznenađenje u 3. kolu Evropske lige priredili su fudbaleri AEK-a koji su na San Siru remizirali sa Milanom 0:0.

Vranješov AEK priredio novo razočarenje navijačima Milana, Rijeka slavila uz gol Kvržića

Iako su Rossoneri bili veliki favoriti, atinski tim je odigrao jako dobar meč, te je na kraju bilo bez golova. Veliki doprinos ovome rezultatu svakako je dao i naš Ognjen Vranješ koji je odigrao cijeli meč.

Hoffenheim je golovima Hubnera, Amirija i Schulza sa 3:0 savladao Basaksehir za koji nije nastupao Edin Višća. Zmaj je dobio poštedu, te je ovaj meč odgledao sa klupe. Ermin Bičakčić zbog povrede nije konkurisao za ovaj meč.

Muhamed Bešić je poraz Evertona od Lyona 1:2 odgledao sa klupe, dok je Mateo Sušić igrao svih 90 minuta u duelu Sheriffa i moskovskog Lokomotiva (1:1).

Veliki trijumf ostvarila je Rijeka na gostovanju protiv večke Austrije rezultatom 1:2, a junak je bio dvostruki strijelac Gavranović, dok je nedašnji bh. reprezentativac Zoran Kvržić u igru ušao desetak minuta prije kraja, te je u posljednjim trenucima ovjerio pobjedu svog tima.

Skenderbeu i Partizan su odigrali meč bez golova, u meču u kojem su Beograđani pogodili preču i stativu u sudijskoj nadoknadi.

Rezultati

GRUPA A

Astana – Maccabi Tel Aviv 4:0
Villarreal – Slavia Prag 2:2

1. Villarreal 3 1 2 0 5:3 5
2. Slavia Prag 3 1 2 0 4:3 5
3. Astana 3 1 1 1 6:4 4
4. Maccabi Tel Aviv 3 0 1 2 0:5 1

GRUPA B

Skenderbeg – Partizan 0:0
Dinamo Kijev – Young Boys 2:2

1. Dinamo Kijev 3 2 1 0 8:5 7
2. Young Boys 3 0 3 0 4:4 3
3. Partizan 3 0 2 1 3:4 2
4. Skenderbeg 3 0 2 1 2:4 2

GRUPA C

Hoffenheim – Istanbul Basaksehir 3:1
Braga – Ludogorec Razgrad 0:2

1. Ludogorec 3 2 1 0 4:1 7
2. Braga 3 2 0 1 4:4 6
3. Hoffenheim 3 1 0 2 5:4 3
4. Basaksehir 3 0 1 2 1:5 1

GRUPA D

Milan – AEK Atena 0:0
Austria Beč – Rijeka 1:3

1. Milan 3 2 1 0 8:3 7
2. AEK Atena 3 1 2 0 4:3 5
3. Rijeka 3 1 0 2 6:6 3
4. Austria Beč 3 0 1 2 4:10 1

GRUPA E

Everton – Olympique Lyon 1:2
Atalanta – Apollon Limassol 3:1

1. Atalanta 3 2 1 0 7:2 7
2. Lyon 3 1 2 0 4:3 5
3. Apollon 3 0 2 1 4:6 2
4. Everton 3 0 1 2 3:7 1

GRUPA F

Šerif – Lokomotiv Moskva 1:1
Zlin – FC Kopenhagen 1:1

1. Lokomotiv 3 1 2 0 4:1 5
2. Kopenhagen 3 0 3 0 0:0 3
3. Šerif 3 0 3 0 1:1 3
4. Zlin 3 0 2 1 0:3 2

GRUPA G

Lugano – Viktoria Plzen 3:2
Hapoel Be'er Sheva – Steaua Bukurešt 1:2

1. Steaua 3 3 0 0 7:2 9
2. Lugano 3 1 0 2 5:6 3
3. Plzen 3 1 0 2 5:7 3
4. Hapoel Be'er Sheva 3 1 0 2 4:6 3

GRUPA H

Bate Borisov – Koln 1:0
Crvena zvezda – Arsenal 0:1

1. Arsenal 3 3 0 0 8:3 9
2. Crvena zvezda 3 1 1 1 2:2 4
3. Bate 3 1 1 1 4:5 4
4. Koln 3 0 0 3 1:5 0

GRUPA I

Konyaspor – RB Salzburg 0:2
Marseille – Vitoria Guimaraes 2:1

1. Salzburg 3 2 1 0 4:1 7
2. Marseille 3 2 0 1 3:2 6
3. Konyaspor 3 1 0 2 2:4 3
4. Guimaraes 3 0 1 2 3:5 1

GRUPA J

Ostersunds – Athletic Bilbao 2:2
Zorja Lugansk – Hertha 2:1

1. Ostersunds 3 2 1 0 5:2 7
2. Zorja Lugansk 3 2 0 1 3:4 6
3. Athletic Bilbao 3 0 2 1 2:3 2
4. Hertha Berlin 3 0 1 2 1:3 1

GRUPA K

Nica – Lazio 1:3
Zulte-Waregem – Vitesse 1:1

1. Lazio 3 3 0 0 8:3 9
2. Nica 3 2 0 1 9:4 6
3. Vitesse 3 0 1 2 3:7 1
4. Zulte-Waregem 3 0 1 2 2:8 0

GRUPA L

Zenit St. Peterburg – Rosenborg 3:1
Vardar Skoplje – Real Sociedad 0:6

1. Zenit St. Peterburg 3 3 0 0 11:2 9
2. Real Sociedad 3 2 0 1 11:3 6
3. Rosenborg 3 1 0 2 4:8 3
4. Vardar 3 0 0 3 1:14 0

aekmilanognjen vranjesrijeka
KOMENTARI

KOMENTARI