Vranješ: Tri puta sam bio na pravom mjestu, uplašio se i Benzema

Proteklo kolo u grčkom prvenstvu svakako je obilježio bh. reprezentativac Ognjen Vranješ, koji je za svega 28 minuta postigao hat-trick u pobjedi AEK-a protiv Xanthija od 4:0.

Proteklo kolo u grčkom prvenstvu svakako je obilježio bh. reprezentativac Ognjen Vranješ, koji je za svega 28 minuta postigao hat-trick u pobjedi AEK-a protiv Xanthija od 4:0. Ujedno je i ušao u historiju grčkog klupskog fudbala – kao prvi stoper koji je na jednoj utakmici postigao tri gola.

Pogađao je u petom, 19. i 33. minutu, a pored toga odlično je odradio posao u odbrani, tako da je po drugi put uzastopno (protiv Asterasa nije igrao) proglašen za igrača takmice, kada su u pitanju takmičenja u Grčkoj.

– Presretan sam zbog prvog hat-tricka u profesionalnoj karijeri. Nastavit ću i dalje da dajem sve od sebe kako bi ekipa ostvarila što bolje rezultate. Hvala navijačima i saigračima na podršci – oglasio se Vranješ putem društvenih mreža poslije meča sa Xanthijem.

Upravo je na društvenim mrežama objavljen post da je Vranješ za 28 minuta postigao više golova nego napadač madridskog Reala Karim Benzema u posljednja tri mjeseca.

Znači, sada mogu u Real Madrid (smijeh). Eto, uplašio se Benzema pa je postigao gol protiv Betisa samo tri minuta nakon što je zamijenio Ronalda (smijeh). Šalu na stranu. Uvijek kod prekida idem u protivnički šesnaesterac, eto sada se desilo da tri puta budem na pravom mjestu i da sva tri puta zatresem mrežu. Moram da budem sretan zbog golova, iako to nije moj posao, ali najvažnije je da smo pobijedili i ostali na dva boda zaostatka za liderom PAOK-om. Pored toga, napravili smo dobru atmosferu pred revanš meč šesnaestine finala Lige Evrope protiv kijevskog Dinama. Nažalost, zbog žutih kartona neću moći igrati u revanšu, ali vjerujem da će moj tim ostvariti plasman u osminu finala Lige Evrope – istakao je Vranješ za Blic.

Dvadesetosmogodišnji Banjalučanin je poslije susreta u Atini izabran u najbolji tim, kao najbolje ocijenjeni stoper.

– Individualna priznanja mi svakako gode, ali ničega ne bi bilo bez uspjeha cijelog tima – završio je Vranješ.