Vodeći dvojac siguran, vrijedna pobjeda Sloge

Vogošćani su večeras kao gosti savladali Krivaju u Zavidovićima rezultatom 32:25. Meč je počeo izjednačeno, a nakon vodstva Krivaje od 10:8, Vogošća PH je uzvratila serijom od 6:1, te je na poluvrijeme otišla s prednošću od tri gola (14:11).

U drugom dijelu Vogošća je već do 40 minute napravila prednost od devet golova, što je znala sačuvati do kraja i slaviti novi trijumf.

Ponovo je sjajan bio Anes Bečić koji je postigao devet golova, dok je Ivan Divković dodao sedam. U redovima Krivaje Stefan Damjanović je pogađao sedam puta.

Borac m:tel nije imao problema s Čelikom u Zenici, a izabranici trenera Ratka Đurkovića slavili su s 32:22. Na poluvremenu je Borac imao 18;11 u svoju korist, a do kraja je to udvostručio.

Mladi reprezentativac BiH Miloš Nježić i mladi reprezentativac Srbije Srđan Mijatović postigli su po sedam golova za Banjalučane, dok je u redovima Čelika Enes Skopljak postigao jedan manje.

Derventa je deklasirala Prijedor rezultatom 34:23, a kompletan posao oko pobjede domaći su završili već u prvih 30 minuta kad je prednost iznosila “+ 11” 18:7.

Prvo ime kod izabranika Zorana Dokića bili su Goran Zemunović sa osam golova i golman Dragan Starčević sa 12 uspješnih odbrana. Kod Prijedora je Darko Todorvić pogađao sedam puta.

Nakon trijumfa u Prijedoru, Sloga je ostvarila još jednu vrijednu pobjedu u borbi za opstanak, a izabranici trenera Danka Panića savladali su večeras Konjuh s 28:26, iako su gubili 19:23 deset minuta prije kraja.

I mostarski Zrinjski je ostvario ubjedljivu pobjedu, a Plemići su pred domaćim navijačima deklasirali Maglaj rezultatom 37:25.

Filip Vistrop i Vedran Delić postigli su po sedam golova za Zrinjski, dok je u redovima Maglaja Edo Mehinagić pogađao osam puta.