Vječiti derbi u sjeni navijača: Partizan poveo sa bijele tačke, Boakye junak gostujuće ekipe

Večeras je na Stadionu Partizana odigran još 156.  vječiti derbi između Partizana i Crvene zvezde, a susret je završen sa rezultatom 1:1.

Od početka utakmice, tenzije su bile podignute, te se i očekivao jedan veoma nervozni drebi.

Početno ispitivanje je trajalo sve do 15. minute kada Ožegović pokušava, ali nije bilo većih opasnosti po Borjana.

U 16. minutu glavni akteri meča bili su Grobari, koji su se međusobno potukli na južnoj tribini.

Igrao se 30. minut meča kada je Pešić imao stopostotnu priliku, ali njegov udarac sa mnogo sreće zaustavlja Stojković.

Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, te se na odmor otišlo sa početnih 0:0.

U drugom poluvremenu, podjednaka igra obje ekipe, sve do 62. minuta kada Savić u šesnaestercu ruši Ožegovića, a Mažić se nije libio te je dosudio najstrožiju kaznu.

Zanimljivo da je ovo prvi penal nakon 22 godine koji je dosuđen za Partizan u ligaškim duelima ove dvije ekipe.

Soumah je preuzeo odgovornost i matirao Borjana za vodstvo crno-belih od 1:0.

U 65. minutu Pešić je imao veliku priliku za poravnanje, ali Stojković se ponovo istakao.

Nakon Pešića, udarce su oprobali Krstičić i Kanga, ali Stojković je oba puta bio siguran.

U 78. minutu Ožegović je imao odličnu priliku, ali je sa sedam metara iskosa bio neprecizan, te promjene rezultata nije bilo.

Igrao se 84. minut kada je Boakye zatresao mrežu Stojkovića i tako krunisao Zvezdinu nadmoć u posljednjih 25 minuta susreta, a vjerovatno se ovim pogotkom i oprostio od navijača crveno-belih, s obzirom da je na izlaznim vratima kluba sa Rajko Mitića.

Do kraja utakmice Zvezda je bila bolji protivnik, ali do preokreta nisu uspjeli doćo te je susret završena sa podjelom bodova, odnosno rezultatom 1:1

Partizan – Crvena zvzeda 1:0  (Soumah 62’)