Vitez uz penal i igrača više slavio važnu pobjedu u Širokom Brijegu

Fudbaleri Viteza slavili su na gostovanju Širokom Brijegu u prvoj utakmici 8. kola Lige za opstanak rezultatom 1:0.

U jednoj od najslabijih utakmica koje smo gledali ove sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, nije se mnogo toga vidjelo.

Na samom startu igralo se na sredini terena, a ekipe nisu mogle stvoriti ozbiljniju šansu, niti inicijativu. Wagner i Miličević su nekoliko puta bilježili dobre prodore, ali domaći tim nije mogao do šuta.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu je propustio Mario Marina, kada je traljavo šutirao sa poda, ali je lopta, neobičnom putanjom, zamalo prevarila nigerijskog golmana Salomona Nwolokora na golu Viteza. U posljednjih pet minuta prvog poluvremena Marina je dobio dva žuta kartona i tako napustio igru prije vremena.

U drugom poluvremenu Vitez je pokušao da iskoristi igrača više, što je na kraju i pošlo za rukom.

U 78. minuti susreta Dejan Čabraja je promašio prazan gol sa nekoliko metara i tako kreirao jedan od promašaja sezone. To se osvetilo svega sedam minuta kasnije.

Diskutabilna odluka je rezultirala jedanaestercem za Vitez u 85. minuti, a siguran realizator je bio Hrvoje Barišić.

Široki Brijeg – Vitez 0:1 (Barišić 86’ (p))

Stadion: Pecara: Gledalaca: 500. Sudija: Zoran Soknić. Žuti kartoni: Marina x2, Miličević, Ivanković (Široki Brijeg). Crveni karton: Mario Marina (Široki Brijeg)

Široki Brijeg: Soldo, Kožul, Ivanković, Wagner, Milićević, Sesar, Rebić, Brekalo, Sivrić, Marina, Nikić.

Vitez: Nwolokor, Rašić, Livaja, Muminović, Kokot, Vrhovac, Mamić, Barišić, Sadiković, Kapetan, Hodžurda.