Vitez u Zenici savladao Čelika: Gol Boje sa starta susreta odlučio pobjednika

Čelik je u okviru 9. kola Lige za ostanak u Premijer ligi BiH na Bilinom Polju dočekao ekipu Viteza i doživio poraz od 1:0.

Gosti su mnogo bolje otvorili susret, pa od 6. minuta golom Boje poveli sa 1:0.

U nastavku su i dalje Vitežani imali inicijativu, a prvi pokušaji domaćih su zabilježeni tek u 30. minutu susreta.

Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata, pa se na odmor otišlo sa minimalnim vodstvom gostiju.

U drugom dijelu, Vitez je i dalje bio agilniji, pa su preko Ivičića imali odličnu priliku, ali njegov udrac završava na okviru gola.

Čelik do kraja nije uspio ozbiljnije ugroziti gol gostujućeg tima, dok je Vitez imao nekoliko dobrih prilika , ali rezultat se nije mijenjao, pa su gosti na ovom susretu stigli do minimalnog trijumfa.

Čelik – Vitez 0:1 (6'Bojo)

NK Čelik: Karajbić, Bevab, Pandža, Jurina, Nikolić, Livančić, Karamatić, Kadrić, Celik, Anđušić, Đelmić.

NK Vitez: Badrov, Stanić, Brekalo, Livaja, Ivičić, Vrhovac, Bojo, Vranjić, Šivšić, Jevtić, Rizvanović.