Vitez ostvario tek drugu pobjedu u sezoni

Vitez je u utakmici osmog kola Lige za opstanak pobijedio Borac rezultatom 2:0, a ovaj meč nije imao rezultatski značaj, jer su se Vitežani već odavno oprostili od najvišeg ranga bosanskohercegovačkog fudbala.

Domaći su do prednosti došli u 18. minuti kada je pogodio Bojo. Vitez je bio mnogo bolji na terenu i imao je šansi da postigne još neki pogodak. Ipak, do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Vitežani su udvostručili prednost u 53. minuti. Do kraja utakmice nije bilo promjene reziltata. Ovo je Vitezu bila tek druga pobjeda ove sezone, a Vitežani imaju samo 12 bodova nakon 30 utakmica i već odavno su zakoračili u niži rang.