Scsport.ba > Regionalne lige > Zvezda suvereno vlada regionalnom košarkom: Ni Cedevita ništa ne može

Zvezda suvereno vlada regionalnom košarkom: Ni Cedevita ništa ne može

25. vezani trijumf u ABA ligi

Autor: Sport Centar
Datum:

U derbiju ABA lige Crvena Zvezda je slavila na gostovanju kod Cedevite i 15. put u ovoj sezoni.

Dom sportova je večeras ugostio veliki derbi regionalne košarke u kojem je Crvena Zvezda kao gost slavila protiv Cedevite rezultatom 95:91 i tako došla do 15. pobjede u ABA ligi ove sezone u isto toliko odigranih utakmica.

Ako se računa i finiš prošle sezone, Crvena Zvezda je u ABA ligi vezala čak 25 pobjeda, što se ne pamti u skorijoj prošlosti.

U prvom poluvremenu utakmice bolji je bio domaćin. Cedevita je u nekoliko navrata imala i plus devet, ali je sve to palo u vodu u nastavku. Prvo je do poluvremena Zvezda okrenula na plus osam i imala otvorena vrata ka trijumfu, što su održali do kraja i zabilježili pobjedu.

Fenomenalni Marko Simonović je postigao 27 poena, dok je Ognjen Kuzmić dodao 20 poena i 10 skokova, te Charles Jenkins 16 poena.

U domaćim redovima su najefikasniji bili Ryan Jamar Boatright sa 30 koševa i pet asistencija, John Shurna sa 16 koševa, te Miro Bilan sa 12 koševa i šest skokova.
U nedjelju je odigrana još jedna utakmica. Mega Leks je pobijedio FMP 76-72.

Autor: Sport Centar Datum: